Tereza Krížová ide reprezentovať Slovensko do FOLGARIE

11.01.2023 14:34

TEREZA KRÍŽOVÁ IDE REPREZENTOVAŤ SLOVENSKO DO FOLGARIE

Ski klub Kremnica a ich škola lyžovania zbiera plody svojej vytrvalej práce.

Kremnica v spolupráci s tímom z Banskej Bystrice (Donovaly) posiela už druhý rok po sebe pretekára na najprestížnejšie preteky žiakov do 16 rokov, v kolotoči Fis Children Cup AlpeCimbra Folgaria (bývalé Trofeo Topolino), ktoré sú považované za nepísané majstrovstvá sveta žiakov. Každoročne sa pretekov zúčastní viac ako 300 pretekárov zo 40 krajín sveta. Slovensko reprezentujú každoročne len 2 deti z každej kategórie U14 a U16r (dievčatá a chlapci).

Tento rok si vybojovala nominačný dekrét Tereza Krížová, ktorá preberie kremnickú štafetu po Erikovi Ciglanovi, ktorý mal tú česť reprezentovať Slovensko minulý rok. V Ski Klube už dlhoročne pracujeme s vysoko kvalifikovanými trénermi, ktorí prešli svetovým i európskym pohárom, či majstrovstvami sveta (Marek Martinček, Tereza Jančová, Jana Štafenová). Koncepcia tréningov je už niekoľko rokov dobre nastavená a skoro každé 2 roky vychováme reprezentanta, ktorý potom odchádza do juniorského tímu k profesionálnemu trénerovi.

Poďakovat za podporu a pomoc pri práci s deťmi treba aj mestu Kremnica, strediskám Ski Krahule a Ski resort Skalka, Elbe a.s. , 1.ZŠ v Kremnici,  či kondičným trénerom z VKondicii.sk.

Marcel Kríž, tréner a člen vedenia klubu

Mar
cel Kríž, tréner a člen vedenia klubuTEREZA KRÍŽOVÁ IDE REPREZENTOVAŤ SLOVENSKO DO FOLGARIE ( + FOTO)

Ski klub Kremnica a ich škola lyžovania zbiera plody svojej vytrvalej práce.

Marcel Kríž, tréner a člen vedenia klubu