Detský lyžiarsky klub

Žeby naše budúce lyžiarske hviezdy ?

10.02.2022 21:58

Talenty zo Ski Klubu Kremnica zbierajú úspechy

Kremnický klub je ešte len uprostred sezóny, už teraz ju ale hodnotí ako úspešnú. Postarali sa o to niekoľkí mladí športovci.

V Kremnici a jej okolí majú zimné športy dlhoročnú tradíciu. V tej pokračuje aj Ski Klub Kremnica a mladé talenty svoje kvality potvrdzujú i v tejto sezóne. Hoci ešte neskončila, hlavný tréner a člen výboru klubu Marcel Kríž ju už teraz hodnotí pozitívne.

Ešte koncom januára vyrážal nový člen reprezentačného družstva, Erik Ciglan (nar. 2008), na majstrovstvá sveta žiakov FIS Alpe Cimbra Folgaria ITA, kde obsadil dvanáste miesto. Krátko na to prichádzali ďalšie úspechy v podaní jeho klubových kolegov.

Začiatkom februára, po druhom kole Slovenského pohára, si v stredisku Malinô Brdo spolu s Ciglanom vybojovala reprezentačnú miestenku na medzinárodné preteky žiakov v Škofia Loka SLO Tereza Krížová (nar. 2009). Na tejto súťaži sa tiež očakávajú mládežníci z celého sveta.

„Naši dvaja juniori, Laura Volková (nar. 2005) a Tomáš Adamský (nar. 2005) zas úspešne zbierajú prvé FIS body vo Fínsku, Švédsku, Poľsku a Českej republike,“ dopĺňa tréner Marcel Kríž a svojim zverencom zároveň adresuje povzbudivé slová.

 

„Všetkým našim pretekárom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu, mesta aj Slovenska a držíme palce, aby sa naše rady ešte rozšírili a pribudli ďalšie úspechy,“ dodáva tréner s tým, že už budúci víkend sú vypísané ďalšie nominačné preteky, tentoraz v Super G v Mýte pod Ďumbierom.

 

Viac na ...

 

Kontakt

SKI KLUB Kremnica Štefánikovo námestie 17/8
96701 Kremnica
+421 904 846255
SPÁJAJÚ NÁS SPOLOČNÉ ZÁŽITKY
 

Podporili nás :

     

 

Ďakujeme